İADELER

Hazır sipariş edilen ürünleri herhangi bir sebep göstermeden teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edilen ürünlerin ücreti 3 gün içinde müşteriye aynı yolla geri ödenir. Yani nakit ödediyseniz nakit, kredi kartı ile ödediyseniz kredi kartına iade yapılır.

İADE SÜRECİ

Müşteri iade isteğini belirtip detayları görüşmek üzere 0212 351 81 48 numaralı telefonu arar, neden iade etmek istediğini belirtir. Ekibimiz iade süreci başlamadan müşteri memnuniyetini sağlamak için yapılabilecek bir şey varsa teklifini iletir. Yoksa iade isteğini kayda alıp müşteriyi bir sonraki aşama için yönlendirir.  

Müşteri ürünü herhangi bir kargo firması ile alıcı ödemeli olarak İade için kullanılacak adres ve telefonlar: Gayrettepe Mh. Yıldızposta Cd. No:22 İstanbul. Telefon: 0212 351 81 48

İade edilen ürünler adresimize ulaştığında ekibimiz öncelikle yıpranma durumunu tespit etmek üzere kontrol eder.  Ürün kullanılmamış, kirlenmemiş ve yıpranmamışsa, yani satılabilecek koşullardaysa iade kabul edilir.

Değerlendirme sonucu ne olursa olsun müşteri telefon ile aranarak sonuç hakkında bilgilendirilir

3 iş günü içinde ücret iadesi yapılır veya ürün alıcıya teslim edilmek üzere kargoya verilir.  

İade kabul edilirse kargo bedelini satıcı, edilmezse müşteri üstlenir.

İADE ŞARTLARI

İade isteğinin kabul edilmesi için ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Yani kirlenmiş veya yıpranmış ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

Kullanılmış veya yeniden satılamayacak şekilde zarara uğramış ürünler iade edilemez. Müşteri ürünü teslim aldıktan sonra deneyip kabul etmiyorsa hemen iade etmelidir

Ametist İstanbul, tasarladığı her aksesuarının kalitesine güvenir ve her ürününün arkasında durur. Ürünlerimiz 925 ayar gümüş olduğu için 3-4 ay da bir bakıma ihtiyaç duyacaktır ücretsiz olarak bakımlarını yapmayı garanti eder.  

İade isteğinin kabul edilmesi için ürünün internet sitemizden alınmış olup kullanılmamış olması gerekmektedir.