Kategoriler

Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğanın, sizlere sunduğu birçok taşın, mükemmel ellerde işlenerek, birer şahesere döndüğü biliniyor. Bunlardan en güzeli, doğal taş kolye modelleri oluyor. Her birinin güzel görüntüsü ve renkleri göz alıcı bir görüntü oluşturuyor. Doğal taşların görüntüsü kadar, insanlar üzerindeki etkileri de onları cazip hale  getiriyor. Her bir taşın kendine özgü özelliği, sizlerin ruhsal veya bedensel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Doğal taş kolye modelleri ve doğal taş bilezik modelleri birçok seçenek sunuyor. İster renginden dolayı isterseniz vücudunuzdaki etkisinden dolayı doğal taşları tercih edebilirsiniz. Taşların boynunuzdaki görüntüsüyle, bedeninizde oluşturduğu etkisiyle kendinize ve ruhunuza büyük bir iyilik yapmış olabilirsiniz.

Doğal Taş Kolye Çeşitleri

Doğal taş kolye çeşitleri, işlenmiş halleriyle birbirinden güzel ve şık tasarımlar oluşturuluyor. Bu kolye çeşitlerinden birkaç tanesini yazalım:

  • Safir taşlı kolyeler: Isıya dayanıklı ve göz alıcı renklere sahiptir. Oldukça değerli bir taş olarak biliniyor. Sakinleştirici bir etkisi olduğu söyleniyor.
  • Onix taşlı kolyeler: Yine değerli taşlardan bir tanesidir. Farklı renkler ve katmanlara sahiptir. Genelde siyah renkli olurken, opak görünüme sahip ve cam kadar parlak bir yapısı vardır. Denge ve kontrol simgesi olarak kabul görüyor.
  • Lapis lazuli taşlı kolyeler: Bu doğal taş, mavi taş ve gece taşı olarakta biliniyor. Rengi laciverttir. Üçüncü göz çakra taşı olarak da biliniyor. Her şeyi gören göz olarakta kabul ediliyor.
  • Turkuaz taşı kolyeler: En çok tansiyonu dengeleyen bir doğal taş olarak biliniyor. Genç ve zinde kalmanızı sağlıyor. Diğer bir adı firuze taşıdır. Bu taşın rengi gök mavisidir.
  • Turmalin taşı kolyeler: Gökkuşağı taşı olarakta biliniyor. Pembeden yeşile doğru değişen bir renk skalası vardır. Yarı değerli taşlar arasındadır. Denge ve uyum sağlıyor. Sezgisel yanınızı güçlendirebiliyor.
  • Rodokrozit taşı kolyeler: Renkleri pembe, beyaz ve gri olarak biliniyor. Migreni hafifletmesi ile biliniyor. Ruha enerji verirken pozitif ve neşe saçıyor.
  • Krizokol taşı kolyeler: Aşırı duygusal ve panik hali yaşıyorsanız sizlere uygun bir doğal taş kolyesi olabilir. İçsel huzur vermesi ile biliniyor. Yeşil mavi renklerin çeşitli tonlarını sahiptir. Yarı saydam halde bulunurlar.
  • Ametist taşı kolyeler: Rengiyle dikkat çeken ametist taşı, özgüveni arttır. Strese karşı korur. Altıncı hissi güçlendirir. Güçlü ve koruyucu bir taş olarak biliniyor.
  • Zirkon taşı kolyeler: Parlaklığı ile bilinen zirkon taşı, sindirim sistemine iyi geldiğine dair bilgiler var. Rahatlık ve huzur veriyor. Ayrıca sakinlik ve dinginlik veriyor. Zirkon taşlı kolye modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. 

doğal taş kolye

Doğal Taş Kolye Özellikleri Nelerdir?

“Doğal taş kolye özellikleri nelerdir?” her doğal taşın kendine özgü bir özelliği bulunuyor. Her birinin insanlar üzerinde farklı etkileri olabiliyor. Genelde iyileştirici etkileri ve pozitif enerji saçma özellikleri olduğu biliniyor. Bazı hastalıklara iyi gelen doğal taşların olduğuna da inanlıyor. Sadece takı olarak değil, vücuda ve ruha olan etkileriyle de oldukça tercih ediliyor. Doğal taşların ham halleri usta ellerde işlenerek birbirinden güzel doğal taş kolye tasarımları ortaya çıkıyor. 

Negatif enerjilerden kurtulup pozitif enerjinin huzuruyla kendinizi şifalandırmak istiyorsanız doğal taş kolyeleri tercih edebilirsiniz. Ruhunuzu arındırırken, dış görünüşünüz ile göz kamaştırabilirsiniz. Her tarza hitap eden doğal taş kolyeler, yapacağınız kombinlerinizle şık bir görüntü oluşturuyor.  Ayrıca küçük sağlık sorunlarınız varsa doğal taşların iyi geldiğine inanılan taşlardan uygun olanını araştırıp kolyesini alabilirsiniz. Tabii ki en başta bir uzmana görünüp yardım almanız daha iyi sonuçlar verebilir.

Doğal Taş Kolye Yapımı Nasıldır?

Doğal taşlar farklı şekillerde ve farklı tekniklerle yapılıyor. En çok kullanılan yöntem el yapımı ile yapılan doğal taş kolyelerdir. En çok tercih edilen el yapımı doğal taş kolyeler, verdiği enerjinin doğal oluşu ve bazılarının değerli oluşu onları daha da cazip hale getiriyor. “Doğal taş kolye yapımı nasıldır?” Eğer bu aşamaları merak ediyorsanız bu yazı size ilham kaynağı olacaktır.

Deliksiz olan bir doğal taş en başta teller ile delinir. Daha sonra teller sıkılır. Taşın düşmesini engellenmesi sağlanır. Eğer tel hareket etmiyorsa bu işlemin tamamlandığını gösterir. Doğal taş kolye oluşturulurken uzun ve boynu acıtmayacak zincir veya ip takılır. 

Doğal taş kolyeler, minimal taşlar ve ip ile oluşturulacak ise, ilk önce ip seçilir. Taşlar tek tek ipten geçirilir. Boyun çevresine göre ayarlanır. Ucuna kancalı bir metal takılarak, kullanıma hazır hale getirilir. Bu güzel görüntünün sizlerin boynunda görünmesini istiyorsanız Ametist İstanbul’da dilediğiniz taşı ve tasarımı bulabilirsiniz.

Doğal Taş Kolye Nasıl Yapılır?

“Doğal taş kolye nasıl yapılır?” aslında zannedildiği kadar zor bir işlem olmaması ile biliniyor. En başta hangi doğal taş kolye kullanılacaksa onlar belirleniyor. Daha sonra meydana gelecek tasarıma karar veriliyor. Çünkü doğal taş kolye yapımı, birkaç farklı yöntem ve aşamalar ile yapılıyor. Birkaç tane tel, zincir veya iple bu işleme başlanıyor. Bu materyallerin boyutları genelde 12 veya 13 santimetrelik kesimlerden oluşuyor. Boynunuza göre ayarlanırken bir çember oluşturacak şekilde kıvrılıyor. 

Daha sonra sevdiğiniz doğal taşlar teker teker takılırken, bazı yerlerde farklı semboller kullanılarak ya da sade halleriyle sizlere sunuluyor. Doğal taş kolyelerin her bir birbirinden güzel görüntüle sunuyo. Sadece bununla kalmayıp vücuda ve ruha iyi geliyor. Sadece doğal taşlar ile sınırlı kalmayıp farklı sembollerin ve onların anlamları ile daha da anlamlı ve şık hale gelebiliyor. Sizlerde bu şık ve anlamlı kolyelerle ruhuzu şifalandırabilirsiniz.

Doğal Taş Kolye Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

''Doğal taş kolye satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?” ilk önce ne için ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra belirlediğiniz konulara göre doğal taş araştırması yapabilirsiniz. Hangi taşlar ise onlara uygun tasarımları inceleyebilirsiniz. Kolye ucuyla, doğal taş kolyenizi daha da anlamlı hale getirmek istiyorsanız anlamlı ve ruha iyi gelen figürleri tercih edebilirsiniz.

Güneş figürüyle yeniden bir doğuş simgelereken, krizokol taşının stresi azaltması ve rahatlatmasıyla bunu dengeleyebirsiniz. Hayatınıza şans, bereket ve mutluluk gelmesini istiyorsanız Fatma Ana eli figürünü kullanabilir. Onix taşının zihin bulanıklığına iyi gelmesi ile dileklerinize daha fazla odaklanabilirsiniz. Saygınlık, zeka ve cesareti simgeleyen fil figürü ile safir taşının özgürlük veren özelliğiyle birleştirebilirsiniz. Nazar boncuklu kolye modelleri ile doğal taşların birleşimi de ruhen ve bedenen güzel bir etki oluşturabiliyor. Daha birçok doğal taş ve figürlerle size en iyi gelen yönlerini seçebilirsiniz.

Doğal Taş Kolye Fiyatları

Doğal taş kolye fiyatları, taşın türüne ve değerli olma ölçüsüne göre değişebilir. Kullanılan materyaller ve madenlere göre de değişkenlik gösterebiliyorlar. Gümüş doğal taş kolyeler en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Doğal taşların rengarenk görüntüsü, boynunuzda duruşuyla günlük veya özel gecelerinizde kullanabilirsiniz. Doğal taş kolyelerin, insan vücudundaki olumlu etkileri, bu taşları daha fazla gözde hale getiriyor.

Ruhu arındıran, kötü enerjilerden uzaklaştırırken, devamında pozitif enerjiyi getiren doğal taş kolyeler vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Kulak hastalıklarına iyi geldiğine inanılan onix taşı, tansiyonu düzenleyen lapis lazuli taşı ve turkuaz taşı ve daha birçok çeşit doğal taşlar ile şifa bulabilirsiniz. Her cebe ve zevke uygun doğal taş kolye bulmak mümkün olabiliyor. Doğal taş kolye alırken, taşların orijinal olup olmadığına dikkat etmeniz gerekebilir. Çünkü bazıları doğal taşlar herhangi bir özelliği olmayan taşlar olabiliyor. Kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz bu naif kolye çeşidini, size getirdiği güzel enerjilerle beraber kullanabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR