Kategoriler

Hayatın her anında ve her yerinde en şık ve en bakımlı olmak herkesin hakkı diye bir cümle kurulabilir. İster iş hayatının en koşturmacalı anında, ister günlük hayatın en eğlenceli anında göz alıcı olmayı kim istemez? En şık tasarımlarla kendinize özgü bir tarz yaratıp özgüvenle yürümek hele ki bir kadınsanız kaçınılmazdır. Kendinize ait yarattığınız tarzda tamamlayıcı parçalarınız olarak en çok hangi takıyı seçiyorsunuz? Bir parçayı bütün haline getirmek isterken kolyenin muhteşem vuruşu diyebilir miyiz? Elbette bu durum ve tercih kişiden kişiye değişebiliyor. Ancak kolyenin muhteşem görüntüsü ile zarifliğin ve şıklığın puzzle parçasını oluşturuyor.

Birbirinden şık tasarımlar her kıyafetinize hitap ederken sizlerin ışığını da yansıtıyor. Gümüş kolyelerin birbirinden özel tasarımlarını hayatınızın her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şık davet akşamlarında parıldayan zarif bir boyun… Oldukça iddialı bir görüntü olabilir. Farklı tarzlarda üretilen kolyeler gündelik yaşamda da oldukça tercih ediliyor.

Spor kıyafetlerin üzerine minimal kolyeler ya da uzun zincir kolyeler ile marjinal bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Ametist İstanbul seçkin modellerle tarzınıza hitap ediyor. Sade zincir kolyelerin ucuna, parlak taşlı kolye uçları ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ya da sevdiğiniz kişiye onun için ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar sevdiğinizi göstermek için anlamlı kolyeler ile bunu gösterebilirsiniz.

Kalpli kolyeler ilk sırada yer alıyor. Sadece kalpli kolye değil, kelebek kolyesi, melek kanadı kolyesi bunlara da dahil olabilir. Seçtiniz kolyeler türleri, kişisel tarzınıza, duygularınıza tercüman olabilir. Sembolize etmek istediğiniz şeyler aslında ruh halinizin temsilidir. Kolyeler, yılların kolye tasarımcılarının ölümsüz eserleri olarak vitrinlerde yerini alıyor. Birbirinden özel tasarımlar, göz kamaştırıcı modellerle sizlerde bu kolyelere sahip olabilirsiniz. Değerli madenlerin usta ellerde işlenmiş halleri, boynunuzda şaheser gibi durabilir. 

Son dönemlerde fiyat artışlar nedeniyle altın ya da pırlanta gibi takıları alamayanların gözdesi gümüş takılar oluyor. Bu takılarda herhangi bir kararma solma olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Gümüşten yapılan muhteşem kolyelerle muhteşem kombinler yapabilirsiniz.

Gündelik hayatınızda spor veya şık tüm kıyafetlerinize uygun kolye modelleri bulabilirsiniz. Eğer aklınızda bir kombin varsa ve bunu tamamlayacak kolyeyi bulamıyorsanız, en şık tasarımlarıyla kolye çeşitleri Ametist İstanbul’da! Birbirinden güzel tasarımlar sunan Ametist İstanbul, aradığınız tüm kolye çeşitlerini kaliteli ve cebe uygun şekilde sizlere sunuyor. Her bir ürününe özen gösteren ve ürünlerinin kalitesine güvenen Ametist İstanbul sizleri bekliyor.

Tüm tasarımları sizlerin daha güzel ve daha özel hissetmenizi amaçlarken en güzel ve özel gecelerinizin de mimarı olmak istiyor.

kadın kolye

Etkileyici Gümüş Kolye Modelleri

Geçmişten bugüne popülerliğini hiç yitirmeyen takılar arasında yer alan kolyeler ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Özellikle gümüş kolye modelleri oldukça tercih edilen takılardandır. Gümüş kolyeler, belli başlı aşamalardan geçmesiyle tüm güzellikleriyle vitrindeki yerini alıyor. 

Gümüş kolyeler, üretilmeden önce ilk aşama tasarımın belirlenmesi oluyor. Daha sonra yapılacak tasarım ve ölçümlerle kolye yapımına başlanıyor. Her bir aşama dikkat ve titizlik istiyor.

Gümüş kolyeler, kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği takılar arasındadır. Son dönemde oldukça talep gören gümüş kolyeler tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Tarzınıza göre birçok seçenek sunan gümüş kolye bayan ürünleri sizleri bekliyor. Etkileyici gümüş kolye modelleri, isteğe göre değişkenlik gösteriyor. Kolye modellerinde ürün yelpazesi oldukça geniş oluyor. Ebatları ve boyutlarını zevkinize göre dizayn edebilirsiniz.Gümüş kolye fiyatları çok pahalı olmadığından dolayı, bu ürün yelpazesinden sizlerde nasibinizi alabilirsiniz.

Minimal kolye modelleri, sade ve zarif bir görüntüye sahip olmanızı sağlayabilir. Kaliteli taşların göz alıcı özelliği ile tüm dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Şık davetlerde kullanabileceğiniz gerdanlıkların ışıltı gecenin yıldızı olmanıza göz kırpıyor. İç huzur gümüş kolye son zamanlarda trendler arasında yer alıyor. Kimine göre uğur getirdiğine inanılan bu kolye oldukça popüler. Eğer size de uğur getiren birileri varsa siz de onlara iç huzur kolye Anneler Günü hediyesi kolye almayı tercih edebilirsiniz.

Diğer bir dikkat çeken gümüş kolye modeli ise figürlü kolyelerdir. Boyutunu zevkinize göre ayarlayabileceğiniz bu kolye çeşidi oldukça modern bir görüntü sunuyor. Hala klasik modelleri seviyorsanız elbette sizlere göre de birçok seçenek mevcut. Özellikle sonsuzluk ve melek kolyeleri bu klasikler içerisinde yer alıyor. Taşlı veya sade hangisi tercihiniz ise rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sevdiklerinizi kalbinizde taşımak yerine sevginizi gösterebilirsiniz. Kalpli gümüş kolye ya da yusufçuk gümüş kolye modelleri ile bu gayet mümkün. Oldukça tercih edilen bu model kolyeler sizlerin de vazgeçilmezi olabilir. Harf kolyeler son dönemlerde çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Tarzınıza göre ister taşlı, ister minimal ya da sade harf kolyelerinden yaptırabilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun kendinize en uygun gümüş kolye modellerini bulabilmeniz oldukça mümkün görünüyor.

Dikkat Çekici Kolye Modelleri ile Fark Yaratın

Çoğu insanlar girdiği ortamlarda dikkat çekmeyi seviyor. Giyimleri, tarzları, kullandıkları aksesuarları ile göz doldurmayı ve göz önünde olmayı isterler. Kimi rengarenk olur kimi ise sade ama şık… Özellikle tercih edilen takılar tamamlayıcı parçalar oluyor. Vazgeçilmez takılar arasında kolyeler geliyor.

Boyutları, şekilleri, renkleri ve materyalleri ile birbirden farklı kolyeler bulabilmek mümkün. Uzun kolyelerin oldukça trend olduğu şu günlerde bu kolye modeli, tüm kıyafetlerinize uyum sağlıyor. Kış ayları kombinlerinde özellikle boğazlı kazakların veya elbiselerin üzerine takılan uzun kolyeler oldukça şık bir görüntü sunuyor.

Gelin olacak kadınların en fazla kullandığı kolyelerden biri su yolu kolyeler oluyor. Şans getirdiğine inan ve dilek kapılarının sürekli açık olduğu düşünülen rakam kolyeleri de revaçta. Özellikle 777 sayısının gücüne inananlar bu tarz kolyeleri kullanıyor. Kötü enerjilerden uzak olmak isteyenlerin tercihi ise nazar boncuklu kolye modelleri oluyor. Geçmişten bugüne en çok tercih edilen kolyeler arasında yerini alıyor. sizler de dikkat çekici kolye modelleri ile fark yaratın!

Kolye Türleri Nelerdir?

Kolyeler, yüzyıllar boyunca kadınların en sevdiği takılardan biri olarak biliniyor. Bu aksesuarlar, birçok farklı şekilde tasarlanır ve her biri kendine özgü anlam ve kullanım amacı taşıyor. Zincir kolye modelleri, en yaygın olarak kullanılan kolye çeşitlerindendir. Bu kolye türleri, genelde metal bir zincir üzerine takılan basit tasarımlardan oluyor.

Günlük kullanım için oldukça uygunlardır. Sembole dayalı tasarlanan kolyeler, kişinin duygularını ve düşüncelerini göstermek için oldukça güzel bir yol olabilir.Kalpli kolyeler, aşkı ve sevgiyi simgelerken bağlılığını temsil ediyor. Yıldız ve ay kolyeleri ise gökyüzünün ihtişamının boyunda zarif duruşunu temsil ediyor. Taşlı kolyelerin yapımında genelde değerli taşlar kullanılıyor. Ancak sadece değerli taşlarla değil yarı değerli taşlar ya da doğal taşlarla da bu kolyeler tasarlanıyor.

Renkli taşlı kolyelerde en çok kullanılan yakut, zümrüt, safir gibi taşlarla tasarlanıyor. Harf kolyeler, farklı tasarımlarla son zamanlarda ön planda yer alıyor. Birçok çeşidi bulunan harf kolyeler, sevdiğinizle olan bağınızı güçlendirebilir. Sevdiğiniz insanın baş harfini taşımak sürekli yanındaymış gibi hissettirebilir. Etnik kolyeler, birbirinden farklı figür ve motiflerle kolye anlayışına farklı bir dokunuş sunuyor. Değişik kültürlerin geleneksel motiflerini yansıtan bu kolyeler kültürel bağları ifade ediyor.

Kolye türleri nelerdir? diye bir araştırma yapılsa envaye çeşit kolye türleri karşımıza çıkıyor. Mertayeline, şekline, taşlarına ve daha birçok özelliğine göre birçok kolye türü bulunuyor. Tarzınıza ve stilinize uygun kolye çeşidi bulmanız mümkün. Kıyafetlere paralel olarak takı modellerinin seçenekleri artıyor. Eğer tesettürlü iseniz tuniklerinizle uyumlu zincir kolye modelleri ile şık kombinler yapabilirsiniz Ya da bir davete katılacaksanız şık gece elbisenin üzerine parıldayan bir kolye modeli seçebilirsiniz.

Yaz mevsiminin rüzgarına kapılmayı seviyorsanız ve çiçekli elbiseler vazgeçilmeziniz ise üzerine rengarenk bir kolye bulabilirsiniz. Kadın kolyeleri birbirinden farklı ve şık tasarımlar sunuyor. Ürün çeşitlerinin bolluğu arz talep ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor. Sadece bunlarla sınırlı kalmayan, kullanılan materyale göre de değişen bu kolye türlerini inceleyelim.

kadın kolye modeli

Gümüş Kolye

Gümüş kolyeler, her modele uyarlanabilen farklı bir ürün çeşididir. 925 ayar kullanılarak üretilen kolyeler, yapıları ve renginin güzelliğiyle göz kamaştırıyor. Son zamanlarda ikili kolye modelleri gümüş kolye modellerinde oldukça göze çarpıyor. Bu kolyeler günlük yaşantıda oldukça fazla kullanılıyor. Gümüş kolyeler birçok kıyafete uyum sağlamasıyla biliniyor. Özellikle günlük kombinlerde kot ürünlerinde ve benzeri günlük kıyafetlerde şıklığından ödün vermeyenlerin tercihleri oluyor. 

Zirkon Kolye

Elmas ve pırlantayı andıran bu kolyelerin en güzel özelliği, değerli taşlar kadar pahalı olmaması oluyor. Işıltıya ulaşmak isteyenlere alternatif yollar açıyor. Doğal taşlardan biri olan zirkon taşının olumlu etkileri de bulunuyor. Deliksiz bir uyku çekmek isteyenlerin en çok tercih edebileceği taşlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Üstelik Zirkon taşı, vücudun rahatlamasını sağlıyor.

Zirkon taşlı kolye modelleri birçok renk sunuyor. Mavi, yeşil ve kırmızı renklerin yanı sıra şeffaf hali de bulunuyor. Bu doğal taşın pozitif etkileri tende hissedilebiliyor. Elmas ve pırlantaya göre daha yumuşak olan bu taş daha kolay şekillendirilebiliyor. Bakımı oldukça kolay olan Zirkon taşını nemli bir bezle silmek yeterli oluyor.

Gümüş Kolye Modelleri

En çok sevilen materyallerden biri olan gümüş, tasarımlarıyla göz dolduruyor. 925 ayar gümüş kullanarak üretilen gümüş kolyeler emsalsiz yapıları ve parlak gri rengiyle oldukça tercih ediliyor. Paslanmaz ve dayanıklılık konusunda iyi olduğundan dolayı günlük kullanım için de uygun oluyor.

Altına kıyasla oldukça uygun fiyatlı olması daha da cazip hale geliyor. Eğer uygun fiyatlı ve sağlam kolyeler istiyorsanız gümüş kolye modelleri araştırması yaparak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Sevdiğiniz birine yılbaşı hediyesi kolye isterseniz gümüş kolyeler ilk sırada yerini alabilir. Peki hediye olarak hangi kolye modeller tercih edilir?

Sevginin saf ve temiz halini simgeleyen kelebek kolye modelleri, kalbinizin sahibi için kalpli kolyeler ilk akla gelen modeller arasında yerini alıyor. Siz de bu kolye modellerini tercih ederek özel anlarınıza anlam katabilirsiniz.

Kolye Ne Demektir?

Kolye ne demektir? diye araştırıldığında ilk anlamı gerdanlık olduğu biliniyor. Bir diğer anlamı ise ucuna süs eşyaları takılan ve boyna asılan takılara deniyor. Çok eski zamanlardan bugüne değin en çok sevilen takılar arasında yerini alıyor. Kolye tercihleri kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Kadınların, erkeklerin hatta çocukların zevklerine göre kolye çeşidi bulmak mümkün oluyor. Son dönemlerde giyinmenin ve süslenmenin ön planda olduğu biliniyor. Bu yüzden yapılan kombinlerde takılara özellikle de kolyeye oldukça önem veriliyor.

Kolye Kararmaması için Ne Yapılır?

Kolyelerin kararmaması için ne yapılır diye merak ediyorsanız altın kural, su ile temas etmemesi söylenebilir. Tabii bunun yanında kolyenin üretiminde kullanılan malzemeler de büyük önem taşıyor. Bazı kolyelerin yapımında kullanılan malzemeler yüzünden kararmalar olabiliyor. Kolye seçimlerinizde bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız kararma yapmayacak materyallerinden yapılmış kolyeleri tercih edebilirsiniz. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki kullanım süreci eğer fazla ise ister istemez kararmalar olabilir. Bu kararmaları geçirebilmek için evde bulunan malzemelerle kolay bir karışım yapabilir.

Karbonat ve sirke karışımına biraz da su eklenerek karıştırılır. Daha sonra kararan kolyeyi bu karışıma koyarak 1 saat bekletilir. 1 saat sonunda kolye çıkarılıp bezle silinir. Kolyedeki kararmaların geçtiği görülecektir. Kullanılan materyale göre, onlar için üretilmiş olan temizlik suları ve solüsyonlar ile de bu kararmaları geçirmek mümkün. Ayrıca kolyenizi takmadığınız zamanlarda, kolyenizi hava almayan bir kutuda ya da takı keselerine saklamak solma ve kararma gibi sorunları önleyebilir.

Hangi Kolye Ne Anlama Gelir?

Anlamlı bir kolye ile bir şeyi belirtmek istiyorsanız, fakat hangi kolye ne anlama gelir diye merak ediyorsanız bu yazı tam sizlere göre!

  • Güneş sembolü bir kolye, yaşam kaynağı anlamına geliyor. Bu kolye çeşidini yeni anne olan bir kadına armağan edilebilirsiniz. 
  • Üçgen kolye sembolü, geçmiş, şimdi ve geleceğin anlamına geliyor. Hayatın geri kalanını geçirmek istenilen kişiye anlamlı bir hediye olabilir.
  • Dört yapraklı yonca sembolü kolye, oldukça popüler olan bu kolye bilindiği üzere şans anlamına geliyor. 
  • Yusufçuk sembolü kolye, sadakat ve tek eşlilik anlamına geliyor. Eşlerin birbirine olan sevgisini anlatan güzel kolyelerden biri olarak biliniyor. 
  • Kelebek sembolü kolye, gençlik, ruhun özgürlüğü ve mutlu evlilik anlamına geliyor. Sevilen bir kadına alınabilecek en manidar kolyelerden olabilir. 
  • Melek kanadı sembolü kolye, sakinlik ve ruh özgürlüğü anlamına geliyor. Ruhunun derinlerinde özgürlüğü hisseden ve bundan asla vazgeçmeyen annenize armağan edebilirsiniz. Özel günlerde bu tarz hediye almak isterseniz Anneler Günü hediyeleri seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.
  • Anahtar sembolü kolye, derin manalar içeren nadir kolyelerden biri olarak biliniyor. Bilgelik ve şansı ifade eden bu kolye, kalbin anahtarı anlamına da gelebilir. Aşkınızı ilan etmek istediğiniz birine bu güzel sembollü kolyeyi alabilirsiniz.

Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kolye alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? diye merak ediyor olabilirsiniz. Kolye alırken en başta dikkat edilmesi gereken konu, kolyenin hangi maddeden veya neyden üretildiğidir. Bazı kolyelerde, çok çabuk kararmalar olabilir. Alacağınız kolyelerde herhangi bir kararma sonucu üretilen malzemenin garanti veya sertifikasının olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra kolyenin ayarının kaç olduğu düşük ayarlarda ne gibi problemlerle karşılaşabileceği bilmek fayda sağlayabilir.

Kolye alırken bunlara dikkat ederseniz uzun ömürlü bir kolyeye sahip olabilirsiniz. Özellikle gümüş kolyelerde gümüşün saf ve yumuşak olmasından dolayı takı yapımına pek uygun olmuyor. Ancak sertleşmesi için kullanılan bakır ürünlerin oranları gümüşün kalitesini düşürebilir. Bu yüzden gümüş kolye alırken bu oranlara ve gümüş ayarının 925 olmasına dikkat etmeniz, kolyeleriniz kalitesini ve kullanım sürelerini uzatabilir.   

Kolye Fiyatları Nedir?

Alınacak materyale göre kolye fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bu yüzden en başta ne kadar bir bütçe ayırmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Ametist İstanbul’dan bütçenize uygun en güzel kolyeleri bulabilirsiniz. Özellikle altın ve pırlanta kolyeleri fiyat olarak biraz daha yüksek olabiliyor. Gümüş kolyeler bu iki çeşide göre daha uygun fiyatlı olabiliyor. Bu sayede hem cebe hem de göze hitap ediyor. Hem dayanıklı hem de bütçe dostu kolye modeli arıyorsanız gümüş kolye modellerini tercih edebilirsiniz.

Ametist Kolye Nedir?

Ametist kolyeler, doğal ametist taşlarının zarif bir şekilde işlenerek kolye olarak kullanıldığı mücevherlerdir. Bu kolyeler, hem şıklık arayanların tercihi hem de ametist taşının doğal enerjisiyle ilgilenenler için özel bir anlam taşır.

Ametistin Kolye Özellikleri ve Faydaları

Ametist, mor renkli bir kuvars türüdür ve genellikle iç huzur, sakinlik ve ruhsal denge ile ilişkilendirilir. Bu nedenle ametist kolyeler, stresli zamanlarda sakinlik sağlama, zihinsel netlik ve ruhsal dengeye katkı sağlama amacıyla tercih edilir.

Ametist Kolye Modelleri

Ametist kolyeler, çeşitli tasarım ve modellerde bulunabilir. Basit ve şık tasarımlardan gösterişli ve dikkat çekici modellere kadar geniş bir yelpazede seçenek sunarlar. Her tarza ve zevke uygun ametist kolye modelleri bulmak mümkündür.

Ametist Kolye Nasıl Kullanılır?

Ametist kolyeler, günlük hayatta veya özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Mor renkli yapısıyla diğer renklerle de kolayca kombinlenebilir. Ametist kolyenizi, kıyafetinize ve tarzınıza uygun şekilde kullanarak şıklığınızı ve enerjinizi artırabilirsiniz.

Ametist kolyeler, doğal güzellikleriyle sadece dikkat çekici mücevherler değil, aynı zamanda ruhsal denge ve iç huzur arayanların da tercihi olabilir. Ametistin anlamı ve enerjisiyle tanışmak için bir ametist kolye seçebilir ve günlük yaşamınıza renk katabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR