İADE VE İPTAL ŞARTLARI (WEB SİTESİ SATIŞLARINDA GEÇERLİDİR)

TESLİMAT

Sipariş edilen hazır ürünler ürün bilgi sayfasında aksi belirtilmiyorsa 3 iş günü içinde İstanbul’dan kargoya verilir. Müşterinin verdiği teslimat adresine bağlı olarak kargoya çıktığı andan itibaren 3 iş günü içinde teslimi yapılır.

Ölçüye göre sipariş veriliyor veya kişiye özel değişiklikler isteniyorsa ürünün hazırlanma süresi uzar. Bu durumda tahmini teslimat süresi sipariş öncesinde teyid edilmelidir. Sipariş alındıktan sonraki bir iş günü içinde Ametististanbul.com ekibi tarihlerle ilgili olarak müşteriyle iletişime geçip detayları teyid eder.

İADELER

Hazır sipariş edilen ürünleri herhangi bir sebep göstermeden teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edilen ürünlerin ücreti 3 gün içinde müşteriye aynı yolla geri ödenir. Yani nakit ödediyseniz nakit, kredi kartı ile ödediyseniz kredi kartına iade yapılır.

İade Süreci

Müşteri iade isteğini belirtip detayları görüşmek üzere 0212 351 81 48 numaralı telefonu arar, neden iade etmek istediğini belirtir. Ekibimiz iade süreci başlamadan müşteri memnuniyetini sağlamak için yapılabilecek bir şey varsa teklifini iletir. Yoksa iade isteğini kayda alıp müşteriyi bir sonraki aşama için yönlendirir.  

Müşteri ürünü herhangi bir kargo firması ile alıcı ödemeli olarak İade için kullanılacak adres ve telefonlar: Gayrettepe Mh. Yıldızposta Cd. No:22 İstanbul. Telefon: 0212 351 81 48

İade edilen ürünler adresimize ulaştığında ekibimiz öncelikle yıpranma durumunu tespit etmek üzere kontrol eder.  Ürün kullanılmamış, kirlenmemiş ve yıpranmamışsa, yani satılabilecek koşullardaysa iade kabul edilir.

Değerlendirme sonucu ne olursa olsun müşteri telefon ile aranarak sonuç hakkında bilgilendirilir

3 iş günü içinde ücret iadesi yapılır veya ürün alıcıya teslim edilmek üzere kargoya verilir.  

İade kabul edilirse kargo bedelini satıcı, edilmezse müşteri üstlenir.

İade Şartları

İade isteğinin kabul edilmesi için ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Yani kirlenmiş veya yıpranmış ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

Kullanılmış veya yeniden satılamayacak şekilde zarara uğramış ürünler iade edilemez. Müşteri ürünü teslim aldıktan sonra deneyip kabul etmiyorsa hemen iade etmelidir

Ametist İstanbul, tasarladığı her aksesuarının kalitesine güvenir ve her ürününün arkasında durur. Ürünlerimiz 925 ayar gümüş olduğu için 3-4 ay da bir bakıma ihtiyaç duyacaktır ücretsiz olarak bakımlarını yapmayı garanti eder.  

İade isteğinin kabul edilmesi için ürünün internet sitemizden alınmış olup kullanılmamış olması gerekmektedir.